top of page

MU CHA CHA lugu


Me kõik kanname endas oma esiemade traditsioone, lugusid, mustreid. Neid on põlvkonniti lauldud regivärssidesse ning kootud, heegeldatud ja tikitud meie varasalvedesse. Sarnased motiivid ja mustrid korduvad maailma täiesti erinevates paikades, on talletatud täiesti erinevate naiste poolt ja kannavad endas ühtpidi nii sarnast, aga samas ka just oma maale ja traditsioonidele omaste nüanssidega lugu. Aga see põhilugu on ikka üks. Ja Naine selles loos on ikka üks. Ükskõik kus neid lugusid ka ei vestetaks.

Millegipärast aga kipume me nendesse lugudesse talletama liiga palju valu, kannatust, kurbust, viha… Nendesse oma pärimusmustritesse. Oma elumustritesse. Ja neid muudkui kantakse edasi. Põlvest-põlve. Elust-elusse. Sest me oleme niiviisi harjunud. Midagi ei saa tagantjärgi enam muuta, aga siin, praeguses elus, selles hetkes ei ole nende mustrite jaoks enam sellisel kujul kohta. Neid mustreid tuleb murda. Keerata. Ja pöörata.

Võtke kätte üks pärimusmustritest pitkitud vöö, andke see lapse kätte ja vaadake, mitmel erineval moel oskab tema seda oma mängudes kasutada. Minu meelest just seal see võti peitubki. Austada meie esiemade traditsioone, teada nende lugu, aga inspireeruda ja õppida hoopis oma tulevastelt põlvedelt, oma lastelt - nende puhtusest, mängulisusest, lustist, spontaansusest ja nende võimest hetkega hüpata ühest rollist teise. Ilma kurbust ja valu talletamata.

Mu Cha Cha kollektsioon kannabki endas ühelt poolt inspiratsiooni ühendada vana ja uus ehk siis meie esiemade pärimus, nende lood ja mustrid hoopis puhtalapsemeelse kerguse, mängulisuse, lusti ja spontaansusega. Murda, keerata ja pöörata mustreid, mis praeguses hetkes enam ei tööta ning läbi selle luua täiesti uus muster. Või siis kleit. Ja teiseltpoolt ühendab kollektsioon läbi sarnaste tikandimotiivide, kangasse kootud triipude, heegelmotiivide ja punutiste erinevad kontinendid ja kultuurid, mis näitab, et ükskõik kus või kes me oleme või millised on meie lood, miski on meis kõigis ikkagi ühine. See muretult tütarlapselik ja mängulisusest tulvil kollektsioon ongi loodud meile kõigile - nii noorukesele kui küpsele, nii haprale ja lopsakamale, nii vaoshoitumale kui ka kuumaverelisele, Sulle ja mulle. Sest me kõik oleme seda mängulist ilu ja lustlikku kergust väärt.

Rohkem Mu Cha Cha kleite leiad siit.

Comentarios


Recent posts
bottom of page