top of page

Haldjapruudid


NYMF Moestuudios on sündinud üks täiesti ebamaine Haldja-pruutkleitide kollektsioon.

Neist ajatutest kleitidest õhkub midagi salapärast, müstilist ja ebamaist. Just sedasama tunnetust oli disainer Triin Kärblasel soov edasi anda ka kollektsiooni fotodega. „Fotograafi valides ütles mõistus, et kuna tegemist on pruutkleitide kollektsiooniga, peaksin valima professionaalse pulmafotograafi. Aga süda karjus vastu ja pakkusin fotograaf Terje Taltsile välja pruutkleitide pildistamise idee. Sekunditega hakkasid tulema ideed, kokku said perfektselt harmoneeruv stilistika, lokatsioon, modellid ning kogu abivägi,” ütleb Triin ja lisab, et vaja oli ainult väikest sisendit, täielikku usaldust ja absoluutselt iga lüli sellest võimsast tiimist tegi täpselt seda, mida ta kõige rohkem armastas.

Fotosessioon toimus Kolga mõisas üsna ekstreemsetes tingimustes – kaks pikka päeva pildistamist nullilähedases temperatuuris.

Mõisa kirjeldamisel jätkub disaineril ainult kiidusõnu. „Kolga mõis on võimas. Absoluutselt iga nurgatagune, kooruv värvitükike ja kriuksuv põrandalaud seal räägib oma loo. Nii tohutult palju sügavust ja ilu, kontraste ja tasakaalu. Ja see, kuidas mõis meiega „kaasa mängis”, pakkudes meile just neid õigeid värvigammasid, kelmikat valgust ja isegi eelmisest suvest pärit lillebukette, see oli lihtsalt müstiline.”

Üdini haldjalikud modellid said endale pähe sarved, mis sümboliseerivad disaineri jaoks naise ja ka pruudi metsikumat poolt – sügavust, salapära, väge ning ka karismat. „Need on minu meelest omadused, mille tõttu mehed oma kaasadesse armuvad, mitte pelgalt nende hoomamatu ilu. Ja neid sarvi ei pea üldse maha lihvima üheski suhtes ega abielus. Need sarved teevadki naise eriliseks ja omanäoliseks.”

Ja kogu Haldja-pruutkleitide kollektsioon:

Comments


Recent posts
bottom of page